شومینه برقی

شومینه های برقی همیشه از پرطرفدار ترین انواع شومینه هستند که برای سوخت به جای چوب و گاز از برق استفاده می کنند . این شومینه ها از نظر تامین انرژی نسبت به انواع دیگر راحتتر می باشند ؛ زیرا برای روشن کردن شومینه میتوانید از برق شهری استفاده کنید البته حرارت تولیدی آن همانند شومینه های گازی و یا شومینه های هیزمی نمی باشد.

این شومینه ها بسیار راحت نصب گردید و می تواند تنوع بینظری از لحاظ رنگ شعله برای منزل شما به ارمغان بیاورد. اجزای شومینه برقی می بایست دارای کیفیت عالی باشند تا طول عمر این محصول را به 20 سال برساند.

 در این صفحه می توانید لیست محصولات را مشاهده کنید.

شومینه معلق

خرید شومینه برقی

گاه در مکانی هستیم که دسترسی به هیزم و گاز نیست ولی در فکر تجمیع اعضای خانواده و دوستان هستیم تا در غروب ها و شب ها خنک و سرد دورهم باشیم و از بودن با هم لذت ببریم در این هنگام است تنها راحل ساده ، داشتن یک شومینه برقی می باشد.

بسیاری این نوع شومینه را به شومینه زیر تلویزیون می شناسند از انجایی که حرارت قابل تنظیم و یا حتی می توان این نوع شومینه را بدون حرارت سفارش داد در حقیقت خطری برای تلوزیون نخواهد داشت .

شومینه برقی شومینه ای است که سوخت مورد نیاز آن توسط الکتریسیته یا همان برق تامین می گردد.

 جهت نصب و شروع بکار  این شومینه شما کافی است فقط دو شاخه آن را به برق بزنید.برای شناخت بهتر شومینه برقی ابتدا می بایست اجزای شومینه برقی را شناخت.

شما جهت آشنایی بیشتر می توانید به مقاله ” اجزا اصلی شومینه برقی مراجعه نمایید.

 مجموعه تی بی تی قابلیت ساخت شومینه های برقی در رنگ های متنوع و با قاب استیل را دارا می باشد.

اجزا اصلی شومینه برقی

 

بدنه شومینه برقی:
بدنه شومینه برقی عموما از ورق فولادی (ورق روغنی) و یا ورق استیل بصورت یک جعبه تهیه می‌گردد و سایر اجزا شومینه داخل آن قرار می‌گیرد.

المنت و فن:
در شومینه های برقی برای تولید گرما از الکتریسیته استفاده می شود این بدین معنی است که ما از یک المنت برقی استفاده میکنیم برای ایجاد گرما همانند بخاری های برقی قدیمی با این تفاوت که این المنت ها بسیار پیشرفته می باشد و مصرف برق بسیار کمتری به نسبت آن بخاری های برقی قدیمی دارند.

برای کارایی بیشتر از یک فن استفاده میشود برای دمیدن هوای گرم به درون منزل.

خط آتش:
خط آتش میله ای آهنی است که بر روی آن ورقه های پلاستیکی و یا فلزی نصب میگردد تا بتواند حالت شعله را با کمک چراغ های LED به وجود آورد.

نوار LED:
نوار LED یک PCB است که بر روی ورق آهنی که در داخل بدنه قرار دارد نصب می شود. بر روی این PCB تعدادی LED از نوع پاور نصب می شود. این LED ها از دو مدل LED های تک رنگ برای رنگ شعله اصلی و LED های RGB برای تغییر رنگ شعله به رنگ دلخواه می باشد.

برد اصلی:
این قسمت شومینه برقی در حقیقت اصل ماجرا می‌باشد. برد دستگاه وظیفه کنترل دستگاه را دارد و شومینه برقی هوشمند نیاز به یک برد توانمند دارد در حقیقت یکی از معیار های انتخاب شومینه برقی همین کیفت برد دستگاه می باشد که بایستی دارای محافظ ولتاژ و محافظ جریان و محافظ اتصال کوتاه باشد.

شیشه و نما شومینه:
در شومینه های برقی نمای کار از جنس شیشه می باشد یکی از الزامات شومینه های برقی شیشه سکوریت میباشد. این شیشه و انواع مختلف و در رنگهای مختلف می باشد شما می توانید به سلاح خود شیشه دودی یا برنزی و یا حتی شیشه های سوپر کلیر را انتخاب کرده و برای شومینه برقی خود در نظر بگیرید.

هیزم مصنوعی:
هیزم مصنوعی از جنس مواد کامپوزیتی هستند که طرح آن از روی هیزم های طبیعی و شاخه های درختان در چندین تکه مجزا قالب گیری و ساخته می شود و نمایی از سوختن هیزم را برای شما تداعی می نماید.

ریموت کنترل:
مجموعه تی بی تی قابلیت ساخت شومینه های برقی در ابعاد طولی ۵۰ سانت تا ۴۰۰ سانت را دارا می باشد. شومینه های برقی هوشمند امروزه دارای ریموت کنترل می باشد که از اینکه مود کنترل شما میتوانید برای تغییر رنگ و حتی جای صدای دلنشین سوختن هیزم استفاده نمایید علاوه بر داشتن ریموت کنترل مجموعه تی بی تی از کلیدهای کاملاً تاچ و لمسی بر روی شیشه های سکوریت استفاده می نماید.