مزایای شومینه گازی

آشنایی با مزایای شومینه گازی | چرا باید شومینه گازی بخریم

فهرست مطالب

شومینه‌ گازی از پرکاربردترین انواع شومینه بوده که ظاهری مانند شومینه چوبی دارد.

سرانجام گاز به عنوان سوخت رایج در شومینه‌ها مورد استفاده قرار گرفت و شومینه‌های هیزمی جای خود را به شومینه‌های گازی دادند. در این مقاله به بررسی مزایای شومینه گازی می پردازیم تا شما را با این مدل شومینه ها بیشتر آشنا کنیم.

tbtslim3

شومینه‌ گازی از پرکاربردترین انواع شومینه بوده که ظاهری مانند شومینه چوبی دارد. اما از سوخت گاز به جای چوب در آن استفاده می کند. شومینه‌های گازی دود و بوی زیاد شومینه‌های هیزمی را ندارند و قابلیت تنظیم دما با استفاده از شیر تنظیم ورودی گاز را دارند.

سوخت این شومینه‌ ها، گاز شهری می‌باشد و گاز‌های آلاینده ناشی از سوختن گاز از طریق دودکش از محیط خانه خارج می‌گردد.

 آشنایی با مزایای شومینه گازی

آشنایی با مزایای شومینه گازی

شومینه گازی حرارت مناسبی تولید کرده و گرمای دلنشینی به محیط خانه می‌بخشد. رقص شعله‌های آتش در گوشه‌ای از فضای داخلی، جلوه‌ی بصری منحصربه‌فردی را اجاد کرده که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

تاثیر در دکوراسیون

  • شومینه در هر خانه ای که باشد حال و هوای خاصی به آن فضا می بخشد، اما در فضاهای مدرن ، بی شک نیاز به یک تغییر در نوع و شکل شومینه ها نیز می باشد.
  • برخلاف شومینه های آجری و سنگی که معمولا به صورت جعبه هستند، شومینه مدرن گازی با متریال متفاوت و در اشکال مختلف ساخته می شود.
  • ظاهر این نوع شومینه ها ساده است ولی دارای طراحی های جذاب بوده که شکل ظاهری این شومینه ها را خلاقانه تر از سایر سبک ها کرده است.

 مزایای شومینه گازی

نصب در همه جا

شومینه های گازی مدرن قابلیت نصب در هر مکانی را دارند. مثلا می توان آن را وسط پذیرایی روی زمین گذاشت یا بر روی دیوار نصب کرد. جالب است بدانید که مدل های معلق در هوا، طرحی جدید از این نوع شومینه می باشد.

سوخت

مدل های جدید شومینه گازی علاوه بر گاز، با اتانول (الکل)، چوب و برق هم می توانند کار کنند.

بازدهی بالا و مزایای شومینه گازی

شومینه های گازی از نظر گرمایش نسبت به سایر شومینه ها، گرمای بیشتری دارند و نسبت به همتای برقی خود مقرون به صرفه ترند.

Advantages of gas fireplace 03

بیشتر بخوانید :

 

کلیه حقوق این وب سایت مطلق به باربیکیو و شومینه تی بی تی می باشد