باربیکیو ذغالی بهتر است یا گازی ؟ کدام باربیکیو برای ما بهتر است؟

باربیکیو ذغالی بهتر است یا گازی ؟

فهرست مطالب

از مهم ترین سوالاتی که در زمان خرید باربیکیو به ذهن اشخاص می آید، این است که باربیکیو ذغالی بهتر است یا باربیکیو گازی ؟

باربیکیو ذغالی یا گازی – روش‌های مختلفی برای آماده کردن یک کباب خوشمزه وجود دارد که یکی از این روش‌ها استفاده از باربیکیو است. اما از مهم ترین سوالاتی که در زمان خرید باربیکیو به ذهن اشخاص می آید، این است که باربیکیو ذغالی بهتر است یا باربیکیو گازی ؟ در این مطلب به بررسی این دو مدل و معایب و مزایای هر کدام می پردازیم پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

اگر شما هم عاشق کباب هستید، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد،شیوه سنتی کباب کردن بر روی منقل یا کباب پز زغالی در فضای باز یا طبیعت است. اما امروزه حتماً به یک باربیکیو نیاز خواهید داشت. باربیکیو نوعی ازکباب‌پزهاست که گوشت را روی یک توری در فاصله‌ای معین از حرارت، کباب می‌کند و می‌توان گفت هیچ فرقی با کباب سیخی نخواهد داشت. باربیکیوها انواع مختلفی دارد؛ مثل باربیکیو برقی، گازی و ذغالی

چرا باربیکیو گازی بخریم؟

این مدل ها از گاز شهری انرژی مورد نیاز خود را تامین می کند و در جنس های مختلف چدنی ، آجری ، استیل و … تولید می شوند و برای خانه های شهری و آپارتمان ها بهترین گزینه هستند.شما می توانید از آن ها در حیاط ها ، تراس ، پشت بام ها نگهداری کنید .

باربیکیو ذغالی بهتر است یا گازی ؟ کدام باربیکیو برای ما بهتر است؟

مزایای کباب پز گازی

سهولت در استفاده، ایمنی بالا و سرعت در طبخ، از مزایای اصلی این نوع کباب پز می‌باشد. باربیکیو گازی مناسب به شما امکان می‌دهد حرارت را بصورت دلخواه تنظیم کنید و در نتیجه کیفیت پخت کباب نیز افزایش می‌یابد.

کباب پز گازی معمولا دارای ۲ الی ۳ مشعل هستند و حرارت در این کباب پزها بصورت مستقیم پخش می‌شود. در نهایت کباب بصورت یکدست پخته خواهد شد که این نکته مثبتی است.

معایب کباب پز گازی

با وجود مزایای باربیکیو گازی این مدل نکات منفی هم دارد. به عنوان مثال در مواقع طبخ باید درب آن بسته باشد تا کباب خوب پخته شود، در غیر اینصورت ممکن است حرارت بطور منظم روی کباب‌ها پخش نشود و کباب بخوبی عمل نیاید.

برخی از شرکت‌ها برای جبران این عیب، صفحات سرامیکی روی کباب پز کار گذاشته‌اند. با این حال هنوز ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. برای مثال ممکن است در مورد تکه‌های بزرگ کباب یا استیک لایه رویی به خوبی برشته نشود.

مشکل دیگر این است که گاز سبک‌تر از زغال می‌سوزد و گرمای کمتری دارد.

برای فضایی که لوله گاز در دسترس نباشد، نیاز به گازکشی دارد.

چرا باربیکیو ذغالی بخریم؟

از مهمترین مزیت های این مدل می توان گفت که باربیکیوهای زغالی غذا را آهسته می پزد و همین مورد سبب نرم تر شدن کباب ها می شود . غذایی که بر روی کباب پز های ذغالی تهیه می شود از طعم دودی بسیار دلپذیرتری برخوردار است و در دو مدل آجری و سنگی تولید می شوند و از همه مهمتر قابل حمل و جابه جایی هستند .

 باربیکیو

مزایای باربیکیو ذغالی

نخستین مرحله برای طبخ کباب با این نوع کباب پز، فراهم کردن زغال و سپس روشن نمودن آن است. استفاده از بنزین برای روشن کردن زغال ممکن است طعم کباب را تغییر دهد. آتش زنه‌ها عموما انتخاب بهتری برای روشن کردن زغال هستند و به همین دلیل بسیار محبوبند.

معایب باربیکیو ذغالی

این نوع کباب پز ها دود زیادی را ایجاد می کنند و برای خانه های ویلایی مناسب خواهند بود و روشن کردن آن ها کمی به زمان نیاز دارد .

کنترل حرارت در این نوع کباب پز، نیازمند داشتن مهارت و تجربه است. باید بتوانید به خوبی میزان آتش را تنظیم کنید.

باربیکیو زغالی اغلب فضای کمتری برای پخت نسبت به باربیکیو گازی دارد.

همچنین این کباب پزها قفسه ندارند تا کباب‌های آماده را روی آن قرار دهید.

اگر برای طبخ کباب در میهمانی خود از باربیکیو زغالی استفاده کنید متوجه خواهید شد که بیشتر وقت خود را در کنار کباب پز بوده‌اید.

بیشتر بخوانید :

کلیه حقوق این وب سایت مطلق به باربیکیو و شومینه تی بی تی می باشد