آتشدان گازی

هر آنچه باید از آتشدان گازی بدانید | معایب و مزایای آتشدان گازی

فهرست مطالب

ساخت آتشدان گازی در فضای بیرونی بسیار مورد استقبال قرار می گیرد چرا که علاوه بر زیبا ، بسیار کاربردی هستند

ساخت یک آشپزخانه، اجاق کباب پز یا یک پاسیو، حیاط منزل شما را بشدت جذاب و سرگرم کننده می‌کند و اما هیچ چیزی مانند یک آتشدان گازی یا شومینه فضای باز نمی‌تواند شما، دوستان و خونواده‌تان را دور هم جمع کند. اینکه اطراف فایر پیت بنشینید، گرم شوید و با هم معاشرت کنید بسیار لذت بخش است

 آشنایی با آتشدان گازی

مزایا و معایب آتشدان گازی

بر اساس گزارشات، اغلب آتش‌سوزی‌ها به دلیل استفاده از آتشدان هیزمی یا چوبی در فضای باز است. آتشدان‌های گازی، گزینه بسیار خوب و مطمئنی برای فضای بیرونی منزل هستند.

آتشدان پانچ 60*60

تعمیر و نگهداری راحت

احتمالا بهترین مزیت آتشدان گازی نسبت به نمونه چوبی و هیزمی آن، سهولت در نگهداری از آن است. آتشدان‌های گازی دیگر نیازی به جمع آوری چوب و نظافت خاکستر ندارند.

سهولت در استفاده

با خرید آتشدان گازی شما دیگر نگرانی بابت اتلاف وقت جهت شعله ور شدن آتش را نخواهید داشت. آتشدان‌های گازی بلافاصله بعد از روشن شدن، تولید گرما می‌کنند و همچنین خاموش کردن آنها نیز کار بسیار راحتی است.

میز آتشدان جهت دورهمی

سوخت تمیز

از آنجایی که آتشدان‌های گازی، دود تولید نمی‌کنند، نگرانی بابت آلودگی هوا نخواهید داشت و دیگر لازم نیست نگران جرقه زدن و آتش‌سوزی احتمالی باشید.

 آشنایی با آتشدان گازی

معایب آتشدان گازی

تولید گرمای کمتر

اگر شما آتشدان گازی خود را به عنوان منبع تولید گرما خریداری کرده‌اید، باید بدانید آتشدان‌های گازی نسبت به آتشدان‌های چوبی، گرمای کمتری تولید می‌کنند.

مسدود شدن شعله‌های آتش

بزرگترین چالش و مسئله در مورد نگهداری از آتشدان گازی مربوط به شباهت شعله‌های آن به شعله اجاق گاز می‌باشد. شما باید به طور مستمر شعله‌ها را بررسی کنید تا در اثر گرفتگی، جریان گاز در آنها مسدود نشده باشد.

نگهداری از فایر پیت گازی

دمای آتش را به تدریج بالا ببرید.

سعی کنید دمای آن را مخصوصا در هوای بسیار سرد، به تدریج بالا ببرید. زیاد کردن دما بصورت ناگهانی می‌تواند به شومینه باغی شما آسیب بزند.

زمانی که شما بصورت ناگهانی و بلافاصله دمای آتشدان را افزایش می‌دهید، سنگ‌های اطراف آن آسیب می‌بینند و شکننده خواهند شد. حتی سنگ گرانیت طبیعی نیز ممکن است در اثر تغییر ناگهانی دما به مرور شکننده شود و ترک بردارد.

افزایش دما بصورت تدریجی به استقامت و پایداری سنگ‌ها کمک ویژه‌ای می‌کند چرا که افزایش دما بصورت تدریجی باعث می‌شود سنگ‌ها فرصت کنند با دمای اطراف سازگار شوند.

آتشدان را به طور منظم نظافت کنید.

آتشدان خود را هر چند وقت یکبار به خوبی تمیز کنید. نباید اجازه دهید گرد و غبار، دوده و خاکستر در آتشدان جمع شود. و البته یادتان باشد پیش از عملیات نظافت حتما منبع گاز را قطع کنید.

روی آتشدان گازی را بپوشانید.

بهترین راه برای جلوگیری از گرد و غبار گرفتن آتشدان، استفاده از یک درپوش برای آن است. امروزه انواع مختلفی از درپوش‌ها برای آتشدان، در بازار وجود دارد.

با بکارگیری راهکارهای فوق و مراقبت از آتشدان گازی خود، می‌توانید مطمئن باشید که آتشدان شما، سال‌های سال، سالم خواهد ماند.

بیشتر بخوانید :

   
کلیه حقوق این وب سایت مطلق به باربیکیو و شومینه تی بی تی می باشد