رنگ شعله شومینه گازی

نکات مهم درباره رنگ شعله شومینه گازی | دلایل تغییر رنگ شعله شومینه

فهرست مطالب

شومینه گازی از دسته لوازمی است که اخبار زیادی در رابطه با خطرات آن منتشر شده است.

شومینه با فرآیند سوختن هیزم، تولید حرارت می‌کند و شعله‌ور می‌شود، با این حال، یک وسیله کاملا بی دردسر نیست. اگر رنگ شعله شومینه از رنگ عادی آبی شروع به تغییر رنگ و تبدیل به زرد کرد. با ما همراه باشید تا در مورد رنگ شعله شومینه گازی صحبت کنیم.

همچنین شروع به تولید دود سیاه رنگ نمود، باید به فکر چاره باشید، چرا که این‌ها علامت‌های آزاد شدن بیش از اندازه کربن مونواکسید در فضا است. دست کم، شومینه شما با این علایم نشان می‌دهد که به تعمیرات نیاز دارد.

 رنگ شعله شومینه گازی

رنگ شعله شومینه زرد:

کارخانه‌های تولیدکننده وسایل گازسوز، عموما در تبلیغات خود رنگ شعله را آبی نمایش می‌دهند. این کار دلیل خاصی دارد. اگر سوخت و ساز درون وسیله‌ی گرمازا به طور مناسب و سالم انجام شود شعله باید آبی رنگ باشد.

از دلایل زرد شدن رنگ شعله در رنگ شعله شومینه گازی می‌تواند ناخالصی‌ها و کثیفی‌هایی باشد که همراه با هیزم وارد شومینه می‌شوند. به طور کلی، رنگ شعله زمانی زرد می‌شود که ترکیب گاز و هوا به صورت مناسب انجام نشود.

اگر با این مشکل مواجه شدید، حتما به سرویس‌های مجاز پشتیبانی شومینه خود اطلاع دهید و تا زمانی که این مشکل برطرف نشد، از شومینه استفاده نکنید.

 رنگ شعله شومینه گازی

دود سیاه و رنگ شعله شومینه :

اگر شومینه در فضا دود سیاه تولید کند، بهتر است محل قرارگیری هیزم‌ها را بررسی کنید و در صورتی که با جابجا کردن آن‌ها مشکل برطرف نشد، به فکر تعمیر وسیله بیافتید. در اغلب اوقات، دود سیاه نشانه تهویه نامناسب است.

وقتی که هیزم‌ها به طور منظم روی هم قرار نگیرند، می‌توانند ایجاد دود و دوده بکنند. دود سیاه همچنین می‌تواند نشانه مشکل در تعدیل کننده هوای دستگاه و یا دودکش باشد. ممکن است تعدیل کننده (دمپر)، به میزان کافی باز نباشد و یا اینکه دودکش دچار انسداد در مسیر خروج دود شده باشد.

اگر شومینه شما قدیمی است و فاقد سنسور تشخیص دهنده ایمنی اکسیژن (OSD) است، بهتر است در اولین فرصت شومینه خود را تغییر دهید. دستگاه تشخیص دهنده ایمنی، وسیله ای است که مشخصات شعله شومینه را بررسی می‌کند و باعث می‌شود شعله همواره آبی باقی بماند. این سنسور همچنین اگر مشکلی در نحوه سوخت اکسیژن و شعله ببیند، شومینه را در حالت پیلوت قرار می‌دهد.

شومینه‌های بدون سیستم تهویه:

مشکل دود در شومینه‌های بدون سیستم تهویه بسیار متداول‌تر است. هنگامی که یک شومینه، محلی را برای خروج دود ندارد و فاقد سیستم تهویه است، این دود وارد محیط خانه می‌شود.

زمانی که از یک شومینه بدون سیستم تهویه دود بلند شد، این نشانه معمولا نشانه‌ی احتراق نامناسب است. پس در این مواقع فورا شومینه خود را تعمیر کنید.

بیشتر بخوانید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این وب سایت مطلق به باربیکیو و شومینه تی بی تی می باشد